WwW.SohBeTTe.BiZ BiR AiLeYiZ

WwW.SohBeTTe.BiZ BiR AİLE PORTALİ

AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Bedava bilet almıyoruz

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Kuzgun_54
PaTRoN
PaTRoN

Erkek

MesajKonu: Bedava bilet almıyoruz   Salı Mayıs 13, 2008 3:34 am

Genç Fenerbahçeliler�in amigosu Yücel Aslan, önceki yıllarda kulübün belli miktarda bedava bilet verdiğini, bunu Başkan Aziz Yıldırım�ın da kabul ettiğini belirterek �Ancak, bugün kimse bize bedava bilet verildiğini söyleyemez� diyor.
ÖZELLİKLE 2000 yılından itibaren Türkiye�deki futbolun gelişimiyle birlikte taraftar grupları da kurumsallaşmaya başladılar. Genç Fenerbahçeliler�in dernekleşmesi de bu tarihlere rastladı. Ancak Genç Fenerbahçeliler�in grup olarak tribünlerdeki örgütlenmesi, 80�li yılların ilk dönemlerine rastlamaktadır. O tarihlerde üç büyüklerin taraftarları, örgün bir örgütlenme yerine genelde tribünlerde tezahüratlar, marşlar ve pankartlar konusunda yapılacaklar, için buluşuyorlardı. 90�lı yılların sonlarına kadar bu şekilde işleyen süreç, kulüplerin de kurumsallaşmasıyla paralel bir şekilde değişti. 2000 yılından itibaren Galatasaray�da ultrAslan, Beşiktaş�ta Çarşı, F.Bahçe�de de Genç Fenerliler, gibi gruplar tribünlerde hakimiyet kurmaya başladılar. 90�lı yılların sonuna doğru kamuoyunda �Tribün terörü� adı altında oluşturulan gündemde, yazılı ve görsel basında tribünlere yönelik acımasız eleştiriler, özellikle üç büyük kulübü çok rahatsız etmişti. Bu imajı silmek için harekete geçen taraftarlarda 2000�li yıllara girerken daha bir organize yapıya bürünerek, bir anlamda kurumsallaşma yoluna gitiler.
Hepsi küfüre karşı
Görüştügümüz Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş�ın liderlerinin hepsi �Küfüre ve şiddete� karşı olduklarının altını çiziyor ve gösterdikleri çabanın medya tarafından takdir edilmesini istiyor. Oluşumların liderleri, sosyal ve toplumsal olaylara duyarlı olduklarını belirterek, çeşitli yardım organizasyonlarında bulunduklarını örneklerle anlatıyorlar. Ayrıca hepsinin ortaklaşa vurguladığı bir konu daha var: �Maçlarda gruplarımıza ait taraftarların toplandığı tribünler bellidir. Görevimiz öncelikle buraya hakim olmaktır. Liderliğini yaptığımız bu bölümde küfür ve şiddet olmaz. Ancak, stadın başka tribünlerinde zaman zaman küfür, kavga gibi olaylar az da olsa yaşandığında spor medyası faturayı hemen bize kesip, topluma bizi kötü tanıtıyor. Sahanın her yerine ulaşmamız mümkün değil. Ancak, temiz tribün olarak, stadın her tarafına örnek oluyoruz� diyorlar.

Foto Albümüm İçin Tıkla
Ben böyle düşünmüyordum ölmeyi baba
Altından azgın suların geçtiği demir köprüde olacaktım
Rakipte olacaktı İkimizin elinde iki 14'lü ve gece
Birbirimize sıkarak koşacaktık birbirimize
Yıldızlar yağacaktı üzerime Beni sabaha götüren.
Ben böyle düşünmüyordum ölmeyi baba.
Kullanıcı profilini gör http://www.sohbette.biz
gotik_women
PReNSeS
PReNSeS

Kadın

MesajKonu: Geri: Bedava bilet almıyoruz   C.tesi Mayıs 24, 2008 6:02 am

ÖrNekk İNsanLaR CanıMmm BoSyeRe TuTmUoZ YaNeeeEe İşiMiZi BiLiOoZZ BiSDeeEe....:).......
Kullanıcı profilini gör

Bedava bilet almıyoruz
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Jared Padalecki Dünya Evinde !